خبر خبر

مه‌آبادی: سود ده بودن فرودگاه‌های کشور، ذهنیتی غلط است
ییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به ایجاد ذهنیتی خاص در برخی افراد در باره میزان درآمد فرودگاه‌های کشور گفت: متاسفانه تفکر سودده بودن فرودگاه‌ها غلط و اتفاق بدی بود که سال گذشته در کشور به آن دامن زده شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ رحمت‌اله مه‌آبادی که امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیران فرودگاه‌های سراسر کشور در تهران سخن می‌گفت، با اعلام کاهش بودجه و درآمد سال آینده فرودگاه‌های کشور تاکید کرد: سال آینده برای شرکت فرودگاه‌های کشور سالی سخت و سال بعد از آن نیز سخت‌تر خواهد بود.

در این جلسه که اعضای هیات مدیره، معاونان، مشاوران، مدیران کل و مدیران فرودگاهی و ستاد شرکت به همراه روسای فرودگاه‌های اقماری حضور داشتند، مه‌آبادی با تاکید بر کسر شدن درآمد 400 میلیارد تومانی فرودگاه امام خمینی "ره" از مجموع درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها تصریح کرد: برخی منابع درآمدی شرکت فرودگاه‌های کشور در سال آینده محقق نخواهد شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به ایجاد ذهنیتی خاص در برخی افراد در باره میزان درآمد فرودگاه‌های کشور گفت: متاسفانه تفکر سودده بودن فرودگاه‌ها غلط و اتفاق بدی بود که سال گذشته در کشور به آن دامن زده شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ رحمت‌اله مه‌آبادی که امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیران فرودگاه‌های سراسر کشور در تهران سخن می‌گفت، با اعلام کاهش بودجه و درآمد سال آینده فرودگاه‌های کشور تاکید کرد: سال آینده برای شرکت فرودگاه‌های کشور سالی سخت و سال بعد از آن نیز سخت‌تر خواهد بود.

در این جلسه که اعضای هیات مدیره، معاونان، مشاوران، مدیران کل و مدیران فرودگاهی و ستاد شرکت به همراه روسای فرودگاه‌های اقماری حضور داشتند، مه‌آبادی با تاکید بر کسر شدن درآمد 400 میلیارد تومانی فرودگاه امام خمینی "ره" از مجموع درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها تصریح کرد: برخی منابع درآمدی شرکت فرودگاه‌های کشور در سال آینده محقق نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: با این میزان بودجه و درآمد، در سال آینده نمی‌توانیم پروژه‌های جدید در فرودگاه‌های کشور را به اجرا گذارده و حتی قادر نخواهیم بود طرح‌های نیمه تمام را هم به‌طور کامل انجام دهیم.

وی شرایط کلی و کنونی صنعت هوانوردی را حساس توصیف کرد و با تشریح ماده 161 قانون پنجم توسعه کشور مبنی بر آزادسازی نرخ بلیط هواپیما گفت: این ماده قانونی، بسیار مترقی است که بعد از تصمیم شورای انقلاب برای جدا کردن سازمان هواپیمایی کشوری از وزارت جنگ سابق مهمترین و مترقی‌ترین اقدامات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که  می‌تواند بسترساز تحولات عمیق و چشمگیر در صنعت هوانوردی کشور شود.

مه‌آبادی اجرای این ماده قانونی را نقطه عطفی در صنعت هوانوردی دانست و با تاکید بر اینکه کارشناسان به خوبی از اهمیت این طرح آگاهند، افزود: باید از درایت مجلس شورای اسلامی در تصویب و شجاعت وزیر محترم راه‌وشهرسازی برای پذیرفتن مسئولیت سنگین اجرای قانون و درایت و هوشمندی رییس سازمان هواپیمایی کشوری برای تحقق خواسته قانونگذار تبریک گفت و قدردانی کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در بخش دیگری از سخنانش به موضوعات داخلی شرکت پرداخت و با ابراز نگرانی از کمرنگ بودن نگاه شرکتی در بدنه شرکت، حل این معضل و نیز بر نقد از درون تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات شرکت؛ شیوه تفکر و یا فرایند تبدیل تفکر به عمل است و ما در این زمینه باید بدانیم آنچه که فکر را به عمل تبدیل می‌کند، شخصیت پرورش یافته است و لذا باید برای تحقق این مهم بیش از گذشته بیندیشیم و تلاش کنیم. در عین حال زمینه نقد را هم فراهم کنیم.

مه‌آبادی ادامه داد: باید به تقویت اندیشه و پرورش شخصیتمان اهمیت دهیم و در این باره برای تربیت بیشتر مدیران برنامه داشته باشیم تا بتوانیم از این طریق به دیدگاه‌های مشترک دست یابیم و در عین حال امکان و زمینه نقد منصفانه را نیز فراهم آوریم.

سخنران اصلی جلسه هم اندیشی مدیران فرودگاه‌های سراسر کشور شرایط کنونی صنعت را پیچیده اعلام کرد و با بیان اینکه به‌زودی قائم مقام شرکت در امور فرودگاه‌ها منصوب خواهد شد، از مدیران خواست طی ماه‌های آینده به منظور حفظ ماهیت شرکت، به امور زیربنایی فکر کنند و موضوعات خاص در چارچوب راهبرد اصلی شرکت را در دستور کار خود قرار دهند.

وی 15 سال آینده را آخرین فرصت برای تعیین جایگاه صنعت هوانوردی کشور در جهان و منطقه دانست و از مدیران فرودگاه‌ها خواست با درک حساسیت و اهمیت شرایط آینده تلاش خود را برای تبیین این حساسیت به‌ویژه نزد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بیشتر کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور دربخش دیگری از این هم اندیشی از "تبدیل فرودگاه‌ها به واحدهای تجاری"، "تربیت 100 مدیرعامل" و "اجرای طرح تحول خدمات فرودگاهی" به عنوان مهمترین برنامه‌های آینده شرکت فرودگاه‌ها یاد کرد و گفت: با اجرای برنامه تربیت مدیرعامل، تلاش خواهیم کرد با انتخاب کارکنان شایسته، مدیران وفادار به آرمان‌های نظام و همچنین شرکت را برای سال‌های پیش رو تربیت و آماده ورود به چرخه مدیریتی شرکت کنیم.

وی افزود: همین مدیران باید در فرودگاه‌هایی که در آینده به واحدهای تجاری تغییر وضعیت می‌دهند، مشغول و مدیریت آن را بر عهده بگیرند.

رییس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در ابتدای سخنان خود به بررسی وضعیت سیاسی منطقه خاورمیانه و رویدادهای جاری پرداخت و ابراز امیدواری کرد؛ با عنایات الهی و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تداوم موفقیت‌های دولت جمهوری اسلامی٬ کشورمان بتواند از این برهه حساس تاریخی با موفقیت هرچه بیشتر عبور کند.

جلسه صبح هم اندیشی مدیران فرودگاه‌های کشور با پرسش و پاسخ مدیران و مقامات عالی شرکت در فضایی صمیمی ادامه یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد