خبر خبر

روز چهارشنبه و ساعت ۷ صبح زمان شلوغي فرودگاه‌ها
پژوهشي علمي
 
تین نیوز| بر اساس آمار ارایه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی٬ در فرودگاه‌های ایران٬ بیشترین میزان نشست و برخاست هواپیما در طول هفته به روز چهارشنبه و در طول شبانه‌روز به ساعت ۷ صبح اختصاص دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس آمار اعلام شده در دی ماه، بیشترین تعداد مسافران سفرهای هوایی ساعت ۷ صبح را برای پرواز خود انتخاب کردند. بر این اساس ساعت ۹ صبح و ساعت ۱۷ نیز در رتبه‌های بعدی پرترافیک‌ترین ساعات پروازی قرار گرفته است.

همچنین بیشترین تعداد مسافر سفرهای هوایی در طول هفته روز چهارشنبه را انتخاب کردند و بعد از آن، روز سه‌شنبه و روز یکشنبه روزهای پرترافیک فرودگاهی محسوب می‌شوند.

سهم ۸۳.۴ درصدی پروازهای داخلی از کل پروازها
همچنین آمارها حاکی از این است که در دی ماه سال جاری از مجموع پروازهای انجام شده، پروازهای عتبات عالیات ۲.۹ درصد، خارجی ۱۳.۶ درصد و داخلی ۸۳.۴ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

یادآور می‌شود؛ نجف با ۷۲.۴ درصد نشست و برخاست هواپیما پرترافیک‌ترین مقصد زیارتی ایرانیان بوده است. بر این اساس نجف ۷۷ درصد اعزام و پذیرش مسافران و ۷.۸ درصد ارسال و پست بار از کل مسافران و بار پروازهای عتبات عالیات را به خود اختصاص داده است.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد