خبر خبر

اتمام ساخت باند دوم فرودگاه بين المللي کرمان تا دي 97/آغاز عمليات توسعه ترمينال داخلي فرودگاه در آينده نزديک
مديرکل فرودگاه هاي استان کرمان با اشاره به پيشرفت 33 درصدي ساخت باند دوم فردگاه بين المللي کرمان ، پيش بيني کرد که اين پروژه تا ابتداي زمستان به پايان برسد.

علي قاسم زاده در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام این خبر عنوان كرد: تا اواسط شهريور ماه لايه اول آسفالت باند شروع مي شود. اكنون 80 درصد ابنيه (زيرگذرهاي تاسيساتي) تكميل شده است. از كيلومتر منهاي 360 تا كيلومتر آخر تحكيم بستر شده و زير اساس را نیز تكميل كرده ايم و لايه بيس تا كيلومتر 1700 به پايان رسيده است.

مديركل فرودگاه هاي استان كرمان با بيان اينكه تا يك ماه ديگر دستگاه DVOR باند دوم نصب مي شود، افزود: اعتبار كلي پروژه باند دوم فرودگاه 75 ميليارد تومان است كه از محل اعتبارات شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران تامين شده است. از اين مبلغ 43 ميليارد تومان براي عمليات اجرايي باند و مابقي براي نصب سيستم هاي كمك ناوبري و روشنايي و نيز تملك 40 هكتار زمين مورد نياز صرف مي شود.

وي همچنين گفت: در حال برگزاري مناقصه توسعه ترمينال داخلي فرودگاه كرمان هستيم و تا يك ماه ديگر پيمانكار مشخص مي شود و مراحل تحويل زمين را آغاز مي كنيم.

قاسم زاده افزود: با اختصاص اعتباري بالغ بر 12 ميلیارد تومان بهسازي فرودگاه هاي استان را در دست اجرا داريم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط